Múzeumok Őszi Fesztiválja

Sári berek – ujjbábjáték
Az evangélikus egyház Teremtés hete című programjához kapcsolódva, – melynek egyik központi témája a hogyan éljünk harmóniában a teremtett világgal, – gyerekek számára egy amatőr ujjbábjátékkal mutatjuk be az évszakok változásait. Ennek a körforgásnak részesei az állatok, akiket a műsor során ismert versekkel, dalokkal csalogatunk elő. Ez a világ kerek és gömbölyű. Ez a világ gyönyörű.
Evangélikus gyülekezeti ház, 2017. október 24. 17 óra (Új időpont!)
A részvétel ingyenes.
A programon való részvételi szándékukat kérjük az alábbi e-mailen jelezzék:

A rendezvény plakátja itt érhető el: mof_a3_plakat_2_ujidopont

Elemlámpával a reformáció nyomában
Az elemlámpás tárlatvezetés során a soproni evangélikus egyházközség gyülekezet történeti kiállítását tekintjük meg. Az ország legrégebbi 1565-ben alapított gyülekezete rengeteg kincset tartogat. Ezek közül az elemlámpa fényében olyanokat is megtekintünk, amelyek az állandó kiállításban nem láthatóak, így például az ország legrégebbi evangélikus anyakönyvét vagy az 1676-os városi tűzvészben megégett Bibliát.
Soproni Evangélikus Múzeum, 2017. október 27. 18.30 óra
Belépő: 300,-
A programon való részvételi szándékukat kérjük az alábbi e-mail címen jelezzék:

A rendezvény plakátja itt érhető el: mof_a3_plakat_3

Gyere és légy kreatív!
A foglalkozás keretében, kapcsolódva Márton-naphoz, óvodásokkal, kisiskolásokkal krepp papírból libát és más őszi motívumokat készítünk, barkácsolunk. A gyerekeket megismertetjük Márton nap szokásaival és hagyományaival.
Evangélikus gyülekezeti ház, 2017. november 3. 9.30 óra
A részvétel ingyenes.
A programon való részvételi szándékukat kérjük az alábbi e-mail címen jelezzék:

A rendezvény plakátja itt érhető el: mof_a3_plakat_4

A két franktól a kék frankig
Az ősz a szüret időszaka. A kékfrankos fővárosában a Gangl pincészet borainak kóstolásával egybekötött bortörténeti előadáson ismerheti meg a közönség a soproni bor és bortermelők múltját. Az előadás kitér a borfajtákra, boros legendákra, híres soproni borkereskedők pincéire és természetesen a kékfrankos múltjára.
Részvételi díj: 1000,-
Evangélikus gyülekezeti ház, 2017. november 7. 17 óra

A programon való részvételi szándékukat kérjük az alábbi e-mailen jelezzék:

A rendezvény plakátja itt érhető el: mof_a3_plakat_5